Více světla díky zrcadlu

Základní vlastností zrcadla už od dob leštěných bronzových tabulek ze starého Egypta je schopnost odrážet obrazy předmětů. Ale to samé dokáží provést i se světlem. Stačí je rafinovaně umístit tam, kde na ně dopadají přímé paprsky slunečního světla. Například nástěnná zrcadla se nejlépe uplatní v předsíni nebo v obývacím pokoji. Chcete-li svůj byt zařídit v souladu s moderními trendy, vsaďte na zrcadla s masivním čalouněným rámem zdobená nápadnými vyřezávanými vzory.

 

Zelená oáza v domě

Zeleně není doma nikdy dost, přináší do našeho každodenního života pocit míru a harmonie a dokáže také uklidnit naše smysly unavené každodenním stresem. V malých prostorech ale může být velké množství pokojových květin problémem. Řešení je prosté: stačí květiny postavit před velkou plochu zrcadla a jejich velikost i objem se rázem znásobí. A spolu s tím i množství pozitivních emocí, které vysílají do okolí.

Nastenne-zrkadlo-Gulio-140cm-600x533

Zrcadla si umí pohrát s velikostí

Stačí malý optický trik a miniaturní obývací pokoj nebo kuchyně se vám bude během okamžiku zdát mnohem větší a to bez nutnosti bourání nebo přestavby prostoru. Mohou za to vhodně umístěná stojanová zrcadla, která vytvoří dojem pokračování místnosti i tam, kde je ve skutečnosti stěna.

 

Rámy jako umění

Kouzlo zdobených rámů díky oblibě vintage stylu dobývá stále více domácností. I rám může sloužit jako dekorace, aniž by jeho dokonalost rušilo jakékoli další umění, které by mohlo v konečném důsledku místnost spíše přehltit. Zrcadla s masivními nebo ozdobnými rámy slouží jako originální vzdušné dekorace, které se velmi dobře uplatní jako solitér i jako součást větší dekorativní kompozice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno