Ostropestřec mariánský  ,,Silybum marianum,,  je bylina, jejíž plody dozrávají na konci srpna, ale pouze ob rok. Ostropestřec je teplomilná rostlina připomínající bodlák s výškou dosahující až dva metry. Nejlepší podmínky má ve Středozemí, ale  vzhledem k jeho účinkům a spotřebě se ve velkém pěstuje uměle na plantážích.

 

Účinky na lidský organismus

 

Ostropestřec mariánský má na lidské tělo velmi pozitivní účinky a to hlavně na játra. Nejčastěji se indikuje při různých jaterních potížích, jako jsou například : ztučnění jater, zánět jater, mononukleóza, žloutenka, cirhóza jater, otravy z jedů,  alergie, vyrážky, plynatost, problémy se žlučníkem, poruchy krevního oběhu, zlepšuje migrény, deprese.Každý z nás by měl do svého jídelníčku zařadit semínka Ostropestřece mariánského. Odborávájí  škodlivé látky z našich jater. A proto na  detox jater je tedy rozhodně téměř nejlepší volbou.

 

Způsoby užití

Aby se mohly projevit účinky, je dobré používat ho delší dobu. Minimálně 3 týdny, ale lépe i několik měsíců. K běžnému užití můžeme vybírat např. z olejů, semínek, tabletek, čajů apod.

 

Léčivý čaj z Ostropestřce

Aby se semena ostropestřce správně vylouhovala, musí se nejdříve rozdrtit, spaření ani odvar z celých semen nestačí. Na přípravu léčivého čaje potřebujeme 1 čajovou lžičku rozdrcených semen, která se přelije cca ¼ l vařící vody a nechá 10 – 20 minut odstát, poté se semena scedí. Čaj z ostropestřce se pije horký po malých doušcích ráno na lačný žaludek, cca ½ hodiny před obědem a večer před spaním. Tuto ozdravnou kúru bychom měli pro správný účinek dodržovat pravidelně několik týdnů.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno