Až se zima zeptá, co jsi dělal v létě, budete mít jasnou bilanci: přemýšlel jsem, jak ušetřit náklady za otop a zvýšit energetický potenciál svého bydlení.  Oč složitější se zdají úvahy být, o to jednodušší je výsledné řešení.

Mnoho architektů si lámalo hlavu, jak postavit ten nejoptimálnější nízkoenergetický dům. Na toto téma spatřilo světlo světa tolik studií, že vybrat tu nejlepší a řídit se podle ní, by zabralo několik měsíců studování. Už vůbec pak není jasné, kolik z nich by se dalo použít i na starší domy, které jejich stavitelé budovali bez megalomanských plánů, jen svým selským rozumem.

 

Jak udržet teplý vzduch v místnosti?

Experimentování nechme pro zbohatlíky a důvěřujme fyzikálním zákonům, které všichni známe od šesté třídy základní školy. Obecné řešení pro všechny spočívá v jednoduché rovnici – teplý vzduch stoupá za každé okolnosti vzhůru. Pokud ho chceme v místnosti i celém domě zadržet,  izolujme stropy. Revoluční na tom není samotná myšlenka, ale způsob provedení. Foukané izolace Magmarelax jsou nejžádanější pro svou účinnost i snadnost provedení.

 

Izolant, který nezná překážky

Desetkrát levnější a desetkrát účinnější. Minerální izolace, složené ze směsi roztaveného čediče, skla a minerálů, jsou TOP výrobky ve stavební produkci. Vzhledem ke své ceně a způsobu aplikace jsou dostupné naprosto všem. Jsou určeny pro veškeré stropní a střešní konstrukce, problémem nejsou střechy pultové, vazníkové, ploché ani šikmé.

 

Než bys řekl „švec“

Odborná firma provede takzvané oměření zdarma a navrhne způsob řešení. Instalace izolantu je záležitostí ne delší než několik hodin. Na běžný rodinný dům se kalkuluje zhruba 18 minut. Další výhodou je, že instalační práce po sobě nezanechají žádný nepořádek a nejsou nutné žádné vícepráce, ani stavební úpravy. Montážní pěna je na místo určení dopravena nákladním automobilem s čerpadlem a hadicí, která dosáhne kamkoliv bude potřeba a umí zaplnit všechny škvíry a mezery.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno