1. Nejdříve připravte půdu

Jakmile půda rozmrzne, pusťte se do jejího prokypření. Děsí vás představa, že zase budete muset celý záhon či pole rýt ručně? Dnešní moderní technika nabízí tzv.kultivátory, které vám ušetří jak práci, tak i čas. Pokud budete kypřit menší část půdy, postačí vám kultivátor elektrický, avšak pokud máte velký lán pole, sáhněte po tom benzínovém. Nezapomínejte na hnojení, i půda potřebuje dostatek živin.

 

2. Osejte trávník

Vypadá váš trávník po zimě jako by tam žádný nebyl? Znovu jej osejte, v létě bude vypadat jako znovuzrozený, protože na jaře má čas znovu zakořenit. Pokud se na něm objevily nežádoucí rostliny, zbavte se jich.

 

3. Stromky „ostříhejte“

Od prosince až do března máte čas na to, abyste provedli na ovocných stromech tzv. průklest ovocných stromů. Díky tomu, že větve prostříháte, získá strom novou vitalitu. Řezy, kterými se zbavujete starých větví provádějte na jaře. Proč? Protože na jaře nejvíce poznáte, které větve byste měli dát pryč. Na stříhání nejenom stromků, ale také trávy je třeba si pořídit speciální nůžky, které vám ušetří spoustu práce.

 

4. Stromky ošetřte

Trpí vaše stromky strupovitostí nebo výskytem ploštic, mšicí a jinými škůdci? Únor je ideální doba na chemický postřik. Taky stromky zkontrolujte, zda nemají rány způsobené zimními mrazy. Ty ošetříte speciálním stromovým balzámem, latexem nebo štěpařským voskem. Kolem stromů dejte vhodnou organickou hmotu, zabraňující odpaření vody z půdy.

 

5. Zkontrolujte zahradní nářadí

Abyste se na novou sezónu připravili kompletně, proveďte kontrolu jak zahradní techniky, tak zahradního nářadí. Údržbu si zaslouží i zahradní traktory, motorové pily a například i benzínové sekačky. Kovové části nářadí (motyka, rýč, lopata atd.) natřete olejem, který zamezí vlhkosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno