Fotopast v mnoha případech nahrazuje finančně nákladné kamerové systémy. Pro její dobíjení lze využít externí nebo Li-Ion baterii. Ve druhém uvedeném případě je ale třeba pamatovat na její správné dobíjení, aby se vám fotopast odvděčila dlouhou životností. Jak na to?

Skvělá fotopast na baterii? FOXcam 4G

Jedním ze zástupců kvalitních fotopastí na baterky je FOXcam 4G, která v sobě spojuje hned několik výhod. Předně se jedná o českou značku, pro níž jsou charakteristické špičkové výrobky a příznivé ceny.

Tento konkrétní model nabízí 4G LTE konektivitu, která umožňuje pohodlné odesílání pořízených snímků přímo na váš telefon. Použitá technologie FOXmove se zasluhuje o to, že dosah PIR čidla činí 18 metrů. Technologie FOXraw poté zajišťuje pořízení vysoce kvalitních nočních snímků s minimálním šumem. Obrysově lze například zvěř spatřit na vzdálenost až 25 metrů.

Kromě toho lze z výhod zmínit velkou LCD obrazovku, kterou najdete v přední části fotopasti. Zařízení dále vyniká rychlou dobou spouště 0,25 sekundy. A zmínit můžeme i dlouhý provoz na jedno nabití.

Baterii dobíjejte včas

Li-Ion baterii je třeba vždy dobíjet včas. Díky tomu nebudete zkracovat její kapacitu a prodloužíte celkovou životnost baterie. U této konkrétní fotopasti uvidíte aktuální stav baterie na časovém razítku každé fotografie. Snadno si tedy zkontrolujete, jak na tom zrovna jste.

Jakmile kapacita baterie klesne na 2 dílky ze 3, je na místě baterii co nejdříve nabít. Nezasvěcenému člověku se může zdát, že se jedná ještě o spoustu energie. Pravdou ale zůstává, že baterie je v tomto okamžiku poměrně měkká a k dalšímu poklesu napětí v ní bude docházet rychle.

Více informací ze světa fotopastí najdete na www.eshop-fotopasti.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno