Dřevo je dokonalý přírodní materiál, který mění každou domácnost v útulné prostředí. Zjistěte, jak můžete dřevo ve svém bydlení využít!

Když se řekne dřevo každý si vybaví jeho příjemné vlastnosti, jako je vůně toho čerstvě nařezaného, příjemně hedvábný povrch dřevěné podlahy nebo vkusný vzhled vhodný do kterékoliv místnosti. Dřevěný nábytek i dekor dělá domov domovem! Myslete nato při zařizování nebo zdobení vaší domácnosti!

Práce se dřevem

Dřevo se dá upravovat do nejrůznějších tvarů pomocí pilování, obrábění, opracování, hoblování, broušení atd. Práce se dřevěným materiálem není nejsnazší, protože často měn svůj objem a sesychá, kromě toho je třeba také zvláštních povrchových úprav. Dřevěný materiál je využíván k výrobě různých věcí, může to být koupelnový nábytek, ale také ten do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Ze dřeva se vyrábí podlahové krytiny nebo ‘’obyčejný’’ dekor na výzdobu bytu či domu.

Dřevo tmavé i světlé, měkké i tvrdé

Existuje mnoho druhů dřevin, ze kterých se získává dřevo různých vlastností. Liší se tvrdostí, barvou, hmotností, ale také náročností opracování. Při výběru typu dřeva je třeba myslet na to, k čemu má být daný předmět využíván. Například podlaha ze dřeva by měla být tvrdá a tedy odolná vůči poškrábání a poničení. U nábytku ze dřeva se cení pěkná barva, lehkost, ale také kvalita. Dekorace ze dřeva mohou být vyrobené z měkkého materiálu, který se dobře opracovává. Dřevo je v domech i bytech využíváno víc, než si člověk dokáže pomyslet, na podpůrné trámy, krov střechy, zábradlí, chody, nábytek, okenní nebo dveřní rámování atd.

Dřevěné dekorace svépomocí

Pokud jste propadli kouzlu dřeva, pak vám nic nebrání v tom, udělat si vlastní dřevěný výrobek, který ozdobí chodbu, ložnici, obývací pokoj nebo prostor vaší luxusní koupelny. Stačí pěkný klacík, nápad a pěkná dekorace do bytu či domu je hotová.

Pusťte dřevo do svého bydlení, budete překvapeni, jak dobře se vám bude najednou bydlet i žít!

1 komentář

  1. Naše dřevěnice je třeba dřevem úplně celá obitá a moc se mně to líbí. Dříve jsme si vysnili že chceme mít dřevěné prvky na baráku, ale po konzultaci s moderními projektanty nám bylo doporučeno abychom raději postavili celý dům ze dřeva. Vyšlo nás to dříve ještě levněji, naštěstí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno