V pohádkách často vidíme, jak unavený pocestný pije vodu ze studánky a hned má energii na další putování. To ale známe i v reálném životě. Voda opravdu dokáže osvěžit a dodat síly. Jen ji musíme pít.
Potřebná k životu
Bez vody bychom dlouho nevydrželi. Zatímco bez jídla dokáže lidský organismus přežít i několik týdnů, bez vody ani pár dní. Dospělí by měli vypít kolem 30 – 40 mililitrů tekutin na kilo své váhy, ideální je samozřejmě čistá voda, která je pro nás nejpřirozenějším zdrojem tekutin. Studánek a lesních pramenů už ubylo, pitná voda nám ale teče doma z kohoutku, stačí jím jen otočit. Kvalita kohoutkové vody je v naší republice na dobré úrovni, s chutí už je to často horší. Mnoho domácností má problém s pachutí chlóru, kterou tak musí přebíjet přidáváním sladkých sirupů, a nebo vodu nepijí vůbec. Pomoci může filtr na odstranění chlóru z pitné vody, který nepříjemnou pachuť eliminuje a dodá vodě skvělou chuť, navíc ji zbaví i dalších nečistot a látek, které pro naše tělo nejsou prospěšné.
Upravená voda chutná
Na chuti vody záleží dospělým i dětem, a ovlivňuje také to, zda ji budeme pít nebo sáhneme po limonádách a sladkých nápojích. Ty jsou však plné cukru, chemických barviv a konzervantů a neměly by tvořit základ pitného režimu. Vodní filtry obecně pomáhají zlepšovat chuť vody, odstraní těžké kovy, pesticidy a antibiotika a zároveň v ní ponechají minerály a stopové prvky, jako jsou jód či vápník. Abychom se nemuseli dobré a kvalitní vody vzdávat ani na dovolené nebo na cestách, vyplatí se pořídit cestovní filtr na vodu. Ten dokáže už za pár minut upravit vodu v konvici a máme tak chutnou a zdravou vodu po ruce kdykoli a kdekoli.
Upravená voda je chuťově skvělá, osvěží a zajistí správné fungování našeho těla. Při nedostatku tekutin dochází k dehydrataci, únavě a malátnosti, v horkém počasí se navíc i méně potíme a tedy může dojít také k přehřátí, což je nebezpečné především u dětí a citlivých osob.